KS Hetman Zamość – Powiślak Końskowola 2:0 (0:0)

Bramki zdobyli: 1 : 0 Damian Kupisz (61′), 2 : 0 Filip Drozd (81′)

Hetman: Kacper Skrzypek – Przemysław Kanarek, Szymon  Solecki, Norbert Myszka,  Baran (od 60’ Dawid Daszkiewicz) –  Damian Otręba (od 65’ Damian Ziółkowski), Hubert Czady (od 88’ Łukasz Bubeła), Maciej Markowski, Rafał Turczyn, Damian Kupisz (od 88’ Bukowski) – Filip Drozd. Trener: Jacek Szczyrba i Krzysztof Krupa

Powiślak: Maksymilian Żuber – Maciej Pięta, Kamil Przychodzień, Sebastian Gołębiowski (od 73’ Krystian Salamandra), Rafał Banaszek – Kamil Leszczyński, Patryk Grzegorczyk, Rafał Giziński, Artur Sułek (od 73’ Mateusz Kamola), Dominik Giziński – Damian Kopeć. Trener: Jerzy Krawczyk

Żółte kartki: Damian Kupisz, Hubert Czady, Damian Ziółkowski – Kamil Leszczyński

Sędzia główny: Rafał Reszka, sędziowie asystenci: Marek Mirosław i Piotr Kachmarz (KS Lublin) Widzów: 300

Pierwszą groźną sytuację w tym meczu stworzyli goście. Po błędzie obrony Hetmana, aktywny w tym spotkaniu Damian Kopeć znalazł się przez chwilę na czystej pozycji, sam na sam z bramkarzem. Obrońcy jednak w porę zażegnali niebezpieczeństwo i czysto w polu karnym odebrali piłkę napastnikowi Powiślaka. W kolejnej ciekawej akcji Damian  Kupisz posłał dokładną piłkę wprost na głowę Macieja Markowskiego jednak ten skierował futbolówkę wprost w ręce bramkarza. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, świetnie z rzutu wolnego uderzył Szymon Solecki. Jednak piłkę zmierzającą w samo okienko instynktownie wybronił bramkarz. Przez znaczną część pierwszej połowy gra toczyła przeważnie się w środku pola i stąd do przerwy utrzymał się nikogo nie krzywdzący remis.

Początek drugiej odsłony bez emocji, aż do 61 minuty kiedy to Hubert Czady obsłużył świetnym prostopadlym podaniem Damiana Kupisza, a ten dopełnił formalności i otworzył wynik spotkania. Dziewięć minut później również Damian Kupisz był blisko zdobycia kolejnego gola. Piłkę z linii bramkowej wybił jednak w sobie tylko znany sposób Kamil Leszczyński. W drugiej połowie to gospodarze zdominowali plac gry. Stwarzali sobie kolejne sytuacje i dochodzili do sytuacji strzeleckich. Gra w drugiej części spotkania wyraźnie mogła się podobać. W 81 minucie Rafał Turczyn ze skrzydła zacentrował w pole karne Powiślaka i po strzale Filipa Drozda Hetman mógł się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia, a jak się później okazało i z trzech punktów. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem Hetman mógł sobie pozwolić co prawda jeszcze na powiększenie rezultatu. Jednak z dobrze zagraną piłką wzdłuż linii bramkowej  przez Dawida Daszkiewicza minęli się zarówno Filip Drozd i Damian Kupisz.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Krzysztof Krupa: – To było ciężkie spotkanie. Wraz z trenerem Jackiem Szczyrbą zmieniliśmy nieco ustawienie drużyny. W pierwszej połowie nie do końca funkcjonowało to tak, jak powinno. W drugiej części ruszyliśmy do przodu i wypracowaliśmy sobie kilka sytuacji. W 60′ po prostopadłym podaniu od Huberta Czadego Damian Kupisz minął bramkarza i otworzył wynik tej konfrontacji. W 81′ dośrodkowanie Rafała Turczyna uderzeniem głową wykończył Filip Drozd. Ponadto, stworzyliśmy sobie jeszcze trzy klarowne okazje, jednak futbolówka nie chciała wpaść do siatki. W mojej ocenie nasze zwycięstwo jest zasłużone.

Jerzy Krawczyk: – Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była w miarę udana. Możemy być z niej za

Portal internetowy LUBSPORT.PL – Udany debiut duetu Szczyrba – Krupa. Hetman powrócił na zwycięską ścieżkę!

Cztery tygodnie na zwycięstwo czekali piłkarze Hetmana Zamość. W debiucie duetu trenerskiego Jacek Szczyrba – Krzysztof Krupa jeden z pretendentów do awansu do III ligi pokonał 2:0 drużynę Powiślaka Końskowola.

Dziennik Wschodni Sport: Udany debiut na ławce Hetmana

Nie było łatwo, ale udało się przełamać. W pierwszym meczu pod wodzą Jacka Szczyrby i Krzysztofa Krupy Hetman  pokonał Powiślaka Końskowola 2 : 0

Kronika Tygodnia: Wstali z kolan

Duet Jacek Szczyrba – Krzysztof Krupa zaczyna od zwycięstwa. Po dwóch porażkach Hetman pokonał Powiślaka 2 : 0 (0 : 0), grając w ustawieniu z trójką obrończów. Trudno jednak przewidzieć, jak zamojska drużyna spisze się za tydzień

Trener Hetmana Jacek Szczyrba – W pierwszej połowie gra nam się nie zazębiała. Zespół wyszedł zbyt spięty, a skrzydła nie funkcjonowały tak, jak tego sobie życzyliśmy. Mimo tego mieliśmy swoje szanse. Cieszę się, że zespół zareagował po rozmowach w przerwie. Ziółkowski i Daszkiewicz  dali dobre zmiany, a po bramcewidać było wreszcie trochę luzu. Ustawienie z trzema obrońcami nie jest przesądzone. Będziemy modyfikować defensywę w zależności od rywali. Przed nami sporo pracy, na razie się cieszę, że zagraliśmy na zero z tyłu.

Tygodnik Zamojski: Serial trwa…

Gospodarze zrobili to, co do nich należało – trzy punkty zostały w Zamościu. Nadal nie wiadomo, kto będzie prowadził zespół.(…) Słabe wyniki i forma znalazły też odbicie na trybunach. Mecz obserwowało ok. 400 osób, co na 65-tysięczne miasto i klub z aspiracjami nie jest powodem do dumy.

W pozostałych spotkaniach XXII  kolejki uzyskano wyniki:

Tomasovia Tomaszów Lubelski         – Victoria Żmudź                    1 : 5

Górnik  II  Łęczna                              – POM Iskra Piotrowice         6 : 1

Lublinianka Lublin                            – Lutnia Piszczac                    1 : 1

Lewart Lubartów                               – LKS Milanów                      5 : 0

Kłos Chełm                                        – Włodawianka Włodawa       1 : 0

Chełmianka Chełm                            – Stal Kraśnik                         0 : 0

Unia Hrubieszów                               – Polesie Kock            2 : 1

Kryształ Werbkowice                         – Łada 1945 Biłgoraj              2 : 0