W dniach 17-18 czerwca 2017 r. na szosowym torze nartorolkowym Ośrodka Sportu i Rekreacji “Tomasovia” odbyły się Uliczne Mistrzostwa Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach.

Mistrzostwa współorganizował Tomaszowski Uczniowski Klub Sportowy  “Roztocze” – od kilku sezonów aktywnie wspierany przez GRUPĘ OSCAR.

Wśród Tomaszowskich wrotkarzy czołowe lokaty zajęli:

* Jan Żółkiewski – kategoria JUNIOR B rocznik 2000/2001

– 1 miejsce na dystansie 100 m na czas

– 1 miejsce w biegu na eliminacje na dystansie 10 000 m

– 1 miejsce w sprincie na 500 m

– 1 miejsce w konkurencji bieg na punkty 10 000 m

– 2 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej 5000 m

* Monika Skinder – kategoria JUNIOR B rocznik 2000/2001

– 3 miejsce na dystansie 100 na czas

– 1 miejsce w biegu na eliminacje 10 000 m

– 3 miejsce w biegu na eliminacje 10 000 m kat. OPEN

– 2 w sprincie na 500 m

– 2 miejsce w biegu na punkty 10 000 m

– 2 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej 5000 m

Bartosz Cielniak – kategoria KADET rocznik 2002/2003

– 1 miejsce na dystansie 100 na czas

– 3 miejsce w biegu na eliminacje 5000 m

– 3 miejsce w sprincie na 500 m

– 1 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej 3000 m

* Szymon Bełz – kategoria MŁODZIK-JUNIOR C rocznik 2004/2005

– 3 miejsce na dystansie 100 m na czas

– 3 miejsce w biegu na eliminacje 5000 m

– 2 miejsce  w sprincie na 500 m

– 2 miejsce w konkurencji bieg na punkty 3000 m

– 1 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej 3000 m

* Magdalena Kuśmierz – kategoria JUNIOR B rocznik 2000/2001

– 2 miejsce w biegu na eliminacje 10 000 m

– 3 miejsce w sprincie na 500 m

– 3 miejsce w konkurencji bieg na punkty 10 000 m

– 2 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej 5000 m

* Weronika Nieścior – kategoria KADET rocznik 2002/2003

1 miejsce w biegu na eliminacje 5000 m

– 2 miejsce w sprincie na 500 m

– 2 miejsce w konkurencji bieg na punkty 3000 m

– 2 miejsce z drużyną w Sztafecie Amerykańskiej 3000 m

* Jakub Ferenc – kategoria KADET rocznik 2002/2003

– 2 miejsce na dystansie 100 m na czas

1 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej 3000 m

* Emil Pleskacz – kategoria JUNIOR B rocznik 2000/2001

– 3 miejsce w biegu na eliminacje 10 000 m

2 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej 5000 m

* Wiktoria Lewko, Martyna Węcławek, Kamila Harbuz – MŁODZICZKI 2004/2005

– 2 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej 3000 m

* Maciej Dubas, Bartosz Kita – MŁODZICY rocznik 2004/2005

– 1 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej  3000 m

* Anna Berezecka, Natalia Kowalczuk – KADETKI rocznik 2002/2003

– 2 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej 3000 m

* Michał Gumieniak – KADET rocznik  2002/2003

1 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej 3000 m

* Katarzyna Sendecka – kategoria OPEN

2 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej 5000 m

* Tomasz Krawczyk – kategoria OPEN

2 miejsce z drużyną TUKS Roztocze w Sztafecie Amerykańskiej 5000 m

* Andrzej Parkot – kategoria MASTERS AK 50 (zawodnik UKS GIM DWÓJKA Tomaszów Lubelski)

1 miejsce w konkurencji 100 na czas

– 1 miejsce w konkurencji 5000 m

– 1 miejsce w konkurencji 500 m

– 1 miejsce w konkurencji 3000 m

* Ryszard Koprowski – kategoria MASTERS AK 60 (Tomaszów Lubelski)

1 miejsce w konkurencji 100 m na czas

– 1 miejsce w konkurencji 5000 m

– 1 miejsce w konkurencji 500 m

– 1 miejsce w konkurencji 3000 m

* Leszek Kleszczyński – kategoria MASTERS AK 60 (Tomaszów Lubelski)

2 miejsce w konkurencji 100 m na czas

– 3 miejsce w konkurencji 5000 m

– 2 miejsce w konkurencji 500 m

– 3 miejsce w konkurencji 3000 m

* Jan Pupiec – kategoria MASTERS AK 60 (Tomaszów Lubelski)

2 miejsce w konkurencji 5000 m

– 3 miejsce e konkurencji 500 m

– 2 miejsce w konkurencji 3000 m

 

W ramach rozgrywanych mistrzostw najmłodsi  uczestnicy – w poszczególnych grupach wiekowych – rywalizowali w konkurencjach biegowych o “PUCHAR LUBELSZCZYZNY”.

 

/Tekst i foto MiT/