Fundacja KS Hetman Zamość – Włodawianka Włodawa 5:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Damian Kupisz  (15’),  1:1 Piotr Chodziutko (26’),  2:1 Damian Kupisz (44’), 3:1 Damian Ziółkowski (72’),  4:1 Błażej Omański (76’), 5:1 Mateusz Książak (90’ – bramka samobójcza)

KS Hetman: Kacper Skrzypek – Łukasz Bubeła, Szymon Solecki, Przemysław Kanarek, Dawid Daszkiewicz (od 69’ Michał Luterek) – Maciej Markowski, Łukasz Kamiński (od 80’ Hubert Czady), Filip Drozd (od 69’ Damian Baran), Damian Ziółkowski, Damian Otręba (od 69’ Błażej Omański) – Damian Kupisz. Trener: Marek Motyka, asystenci trenera: Jacek Szczyrba i Krzysztof Krupa

Włodawianka: Maciej Danielczuk – Kamil Aftyka, Łukasz Bartnik, Oleksandr Drahanchuk, Mateusz Książak – Michał Kuczyński, Filip Zaborek, Rustam Kyshyiev, Piotr Chodziutko, Daniel  Leszczyński –  Wojciech Więcaszek. Trener:Marek Drob

Sędzia główny: Łukasz Szczołko, sędziowie asystenci: Radosław Wąsik i Michał Mikulski. Widzów: 400

Od pierwszego gwizdka sędziego Hetman z olbrzymią wolą walki zaatakował rywala. Zdobycie bramki było kwestią czasu.  W ósmej minucie Łukasz Bubeła posłał dokładną piłkę do Filipa Drozda ,ale ten uderzeniem głową minimalne chybił. Co chwila gorąco było pod bramką gości. Worek z bramkami w 15 minucie spotkania otworzył Damian Kupisz, który po składnej zespołowej akcji otrzymał piłkę w pobliżu narożnika pola karnego i długim, płaskim strzałem w długi róg nie dał żadnych szans Maciejowi Danielczukowi. Biało-zielono-czerwoni nadal byli w natarciu, z daleka  minimalnie przestrzelił obok bramki Przemyslaw Kanarek, a chwilę potym po dograniu z rzutu rożnego piłką w poprzeczkę trafił Łukasz Kamiński. Chwilę niewagi obrońców Hetmana w 26 minucie wykorzystał Piotr Chodziutko i strzałem z dość ostrego kąta umieścił piłkę tuż za słupkiem  w bramce Kacpra Skrzypka. Po stracie bramki Hetman chwilowo oddał inicjatywę i gra w tym okresie najczęściej toczyła się w środku pola. Było to jak się okazało później okazało tylko uśpienie czujności rywala. W ostatniej minucie pierwszej połowy Damian Kupisz po strzale z dystansu (podobnie jak przy pierwszym golu) dał gospodarzem prowadzenie do przerwy 2 : 1.

Druga odsłona meczu to już całkowita dominacja gospodarzy. W 56 minucie Dawid Daszkiewicz idealnie zagrał do Łukasza Kamińskiego, a ten uderzeniem z woleja minimalnie jednak chybił. W 62 minucie kapitan zespołu Solecki próbował uderzać z rzutu wolnego, jednak trafił w mur. Dało się zauważyć, że goście opadli z sił. W 72 minucie przebojowy Damian Ziółkowski znalazł się sam na sam z bramkarzem, minął go i podwyższył wynik na 3 : 1, a cztery minuty później za spr awą Błażeja Omańskiego na tablicy świetlnej był już wynik 4 : 1.  W 90 minucie po zamieszaniu w polu karnym, piłkę do własnej bramki skierował obrońca Mateusz Książak, ustalając tym samym wynik końcowy spotkania.

Pomeczowe komentarze:

Portal internetowy LUBSPORT.PL: Debiut Motyki na piątkę! Włodawianka postawiła się tylko w pierwszej połowie

Zdaniem TRENERÓW:

Krzysztof Krupa (asystent Marka Motyki): – Okazałe zwycięstwo w debiucie trenera Marka Motyki. Ten szkoleniowiec swoim doświadczeniem podniósł chłopaków na duchu. Zawodnicy wyszli na to spotkanie zmobilizowani, bo chcieli się pokazać. Kontrolowaliśmy mecz od początku do końca. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie cztery stuprocentowe okazje, ale wykorzystaliśmy tylko dwie. Damian Kupisz trafił dwukrotnie, po ładnych uderzeniach z dystansu. Przez niefrasobliwość naszej defensywy gola zdobyli też goście. Drugą połowę zdominowaliśmy całkowicie. Rywale przyjechali w jedenastoosobowym składzie, a my zrobiliśmy cztery zmiany, które wniosły bardzo dużo do naszej gry. Zawodnikom Włodawianki zabrakło sił. Myślę, że wynik 5:1 to najniższy wymiar kary.

Marek Drob: – Cóż mogę powiedzieć? Pojechaliśmy do Zamościa w jedenastu. Przyczyny nieobecności moich zawodników były różne. Zabrakło nam podstawowych graczy. W meczu wystąpili chłopcy z rocznika 2000 i 2001, ale to nas oczywiście nie tłumaczy. Trzymaliśmy się dzielnie do 60’. Mieliśmy nawet okazję na 2:2. Z szesnastu metrów minimalnie obok słupka uderzył Michał Kuczyński. Podejrzewam, że tego pojedynku i tak byśmy nie wygrali. Przewaga Hetmana nie podlegała dyskusji. To rywale rządzili na boisku.

Dziennik Wschodni Sport: Motyka zaczyna od zwycięstwa

Hetman pokonał w sobotę Włodawiankę 5 :1. Nowy trener ekipy z Zamościa Marek Motyka zdecydowanie może uznać swój debiut za udany, chociaż osłabieni kadrowo goście łatwo się nie poddali

Kronika Tygodnia: Włodawianka rozstrzelana

Debiut Marka Motyki wypadł na piątkę, choć notę tą należy rozpatrywać w kontekście kilku pozaboiskowych wydarzeń

Tygodnik Zamojski: Przebudzenie mocy ?

Debiut Marka Motyki wypadł okazale. Ostatni raz taką różnicą bramek zamościanie wygrali jeszcze jesienią. (…) Przyjemnie dla oka i – co najważniejsze – skutecznie zagrał Hetman w pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca. Dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji, choć potrzebowali czasu, by ją udokumentować

W pozostałych spotkaniach XXIV kolejki uzyskano wyniki:

Górnik II Łęczna                                – Łada 1945 Biłgoraj                         1 : 0

Lublinianka Lublin                             – Lewart Lubartów                             1 : 1

Kłos Chełm                                        – Lutnia Piszczac                                1 : 0

Unia Hrubieszów                               – Stal Kraśnik                                     0 : 0

Victoria Żmudź                                   – Powiślak Końskowola                     2 : 0

Chełmianka Chełm                            – POM Iskra Piotrowice                     4 : 2

Kryształ Werbkowice                          – L K S Milanów                                 6 : 0

Polesiek Kock                                    – Tomasovia Tomaszów Lubelski       2 : 2