15 grudnia 2017 r. w Domu Weselnym ROZTOCZE odbyło się spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem, w ramach IV edycji akcji „Paczka Marzeń” organizowanej we współpracy z Biurem Rejonowym PCK w Tomaszowie Lubelskim. „Paczka Marzeń” spełnia marzenia dzieci z powiatu tomaszowskiego. Akcja polega na zbieraniu środków pieniężnych przez chętnych w szkołach średnich oraz zakładach pracy. Przy współpracy z PCK udało się dotrzeć do rodzin, których sytuacja finansowa nie pozwalała na przygotowanie prezentów pod choinkę. Wraz z pomocą ludzi, którym los dzieci nie był obojętny sprawiliśmy, że w ich domach w okresie świątecznym, pojawi się choć na chwilę uśmiech, a dzieci nie zapomną o Świętym Mikołaju i dniu, w którym dziecko powinno być szczęśliwe.

W piątkowe południe odbył się finał akcji. W spotkaniu uczestniczyło ok. 70 dzieci wraz z opiekunami ze szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego oraz  darczyńcy, w tym Pani Agata i Lesław Kapka właściciele Grupy Oscar oraz prezes Biura Rejonowego PCK w Tomaszowie Lubelskim Pan Krzysztof Chyżyński.

O to, aby dzieci dobrze się bawiły czekając na przybycie najważniejszego gościa zatroszczyli się uczniowie ZS nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, a po zabawach do dzieci przybył długo oczekiwany … Św. Mikołaj. Wszystkie dzieci zgodnie przyrzekały, ze były w tym roku  grzeczne, a niektóre na prośbę Mikołaja śpiewały piosenki i mówiły wierszyki, dziękując za przybycie tak znamienitego gościa. Nie zabrakło również poczęstunku i słodyczy oraz wspólnych zdjęć.

Jak podkreślają członkowie Fundacji Społeczno-Gospodarczej OSCAR, celem inicjatywy było wsparcie rodzin z mniejszymi szansami, a w szczególności dzieci.
– To wspaniałe móc spełniać choć w części dziecięce marzenia. Fundacja poprzez wspólne działania daje świadectwo społecznej dojrzałości i odpowiedzialności za losy całego tomaszowskiego społeczeństwa. Warto wierzyć, że można dawać innym radość życia, powody do śmiechu, a czasem nawet do łez szczęścia. To dla nas zaszczyt, być częścią tej wspaniałej akcji.

Justyna