Kłos Chełm – Fundacja KS Hetman Zamość 1:0 (0:0)
Kłos: Bartłomiej Porzyc – Konrad Omelko, Tomasz Ciechoński, Kacper Kowalski, Grzegorz Świderski, Kazimierz Bala, Kordian Sołtysiuk (od 58′ Przemysław Huk), Tomasz Janas, Dariusz Wojtal (od 65′ Patryk Gierczak), Michał Siatka (od 80′ Sławomir Wyrostek), Łukasz Drzewicki (od 74′ Kamil Olęder). Trener: Marek Tarnowski
Hetman: Kamil Tomczyszyn – Łukasz Bubeła, Szymon Solecki, Przemysław Kanarek, Michał Luterek (od 77′ Norbert Myszka), Filip Drozd, Damian Ziółkowski, Damian Kupisz, Damian Baran (od 60′ Damian Otręba), Hubert Czady (68′ Karol Bukowski), Rafał Turczyn (od 85′ Karol Tucki). Trener: Marek Motyka
Żółte kartki: Kazimierz Bala, Łukasz Drzewicki – Damian Kupisz, Szymon Solecki, Damian Ziółkowski
Sędziował: Jacek Paskudzki (Biała Podlaska).
Media doniosły
Portal internetowy-lubsport.pl: Kłos pokazał charakter! Hetman gratuluje Chełmiance
Do sporej niespodzianki doszło w Rożdżałowie, gdzie walczący o utrzymanie w IV lidze Kłos Chełm pokonał 1:0 wyżej notowanego Hetmana Zamość. Na początku drugiej połowy złotego gola dla podopiecznych Marka Tarnowskiego zdobył Łukasz Drzewicki.
KOMENTARZE TRENERÓW
Marek Tarnowski: – W pierwszych dwudziestu minutach dzisiejszego meczu Hetman zdecydowanie przeważał. Rywale stworzyli sobie kilka bardzo groźnych sytuacji, szczególnie po dośrodkowaniach. W bramce dobrze spisywał się Bartek Porzyc. Potem to my zaczęliśmy dochodzić do głosu. W 35′ z kontrą wyszedł Łukasz Drzewicki, trochę szczęśliwie minął przeciwników i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Miał mnóstwo czasu i to go zgubiło. Postanowił mijać golkipera, po czym uderzył w słupek. Ponadto, swoją szansę miał Michał Siatka. Już w premierowej odsłonie, patrząc na same okazje, nie byliśmy gorsi. Druga połowa rozpoczęła się dla nas świetnie. Łukasz Drzewicki zabrał się z piłką lewą stroną, minął obrońcę i zdobył przepięknego gola. Hetman dłużej utrzymywał się przy piłce, lecz im bliżej do naszej bramki, tym brakowało mu pomysłu. W kolejnych minutach umiejętnie się broniliśmy, a przeciwnik nie miał dogodnych okazji. Do tego wychodziliśmy z groźnymi kontrami. Po meczu trener Marek Motyka złożył mi gratulacje i dodał, że byliśmy lepsi.
Krzysztof Krupa (asystent Marka Motyki): – Drużynie Kłosa Chełm zależało bardziej od nas. Gospodarze zostawili na boisku dwa razy więcej zdrowia. Rywale umiejętności i braki techniczne nadrobili wolą walki, sercem i zaangażowaniem. Na początku drugiej połowy popełniliśmy błąd, po którym straciliśmy gola, ale z perspektywy całego spotkania, gospodarze wygrali zasłużenie. W pierwszej połowie przeciwnicy mieli słupek, a raz wybiliśmy futbolówkę z linii. Przez cały mecz mieliśmy może dwie, trzy sytuacje. Korzystając z okazji, chcielibyśmy pogratulować Chełmiance Chełm awansu do III ligi. To najlepszy, najbardziej poukładany i najdojrzalszy piłkarsko zespół w naszej lidze. Chełmianie w pełni zasłużyli na sukces, a my sprawdzimy ich formę w ostatniej kolejce.

W pozostałych spotkaniach XXXI kolejki uzyskano wyniki
Kryształ Werbkowice – Chełmianka Chełm 0 : 2
L K S Milanow – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0 : 9
Lewart Lubartów – Unia Hrubieszów 5 : 1
Lutnia Piszczac – Stal Kraśnik 0 : 0
Łada 1945 Biłgoraj – Powislak Końskowola (przełożony)

Fakty – opinie – hipotezy
Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek piłkarze Chełmianki zapewnili sobie awans do wyższej klasy rozgrywek piłkarskich. To zdecydowanie najlepszy zespół ligi. W 31 spotkaniach zanotował dotychczas tylko jedną porażkę i cztery remisy. Dziesięć punktów przewagi nad rezerwami Górnika Łęczna , czternaście nad trzecim Hetmanem i osiemnaście nad Tomasovią świadczy o tym bezdyskusyjnie. Pozostaje jedynie piłkarzom z Chełma pogratulować i życzyć sukcesów na boiskach trzeciej ligi.
Hetman zanotował pierwszą ligową porażkę pod batutą trenera Marka Motyki. Z Kłosem przegrał w najniższym stosunku, a opinia obserwatorów sprowadza sią do jednego: w tym spotkaniu piłkarzom z Rożdzanowa „bardziej chciało się chcieć”. To zawsze satysfakcja, że wygrywa się z przeciwnikiem wyżej notowanym, a jeszcze do tego pretendentem do awansu.
W jakim jest miejscu drużyna Hetmana w drodze do wyższych celów pokazać powinien najbliższy mecz z Górnikiem II Łęczna i kończącym sezon z Chełmianką na boisku nowego już trzecioligowca. Sytuację w górnej części tabeli kibice często określają zdaniem „jest już pozamiatane”. Aby ocena końcówki sezonu dla piłkarzy z Zamościa była bardziej miarodajna, trzeba brać pod uwagę jedynie fakt, czy rywale mający już klarowną sytuację… nie odpuszczą ?